apple touch icon

Danubius Mysticus, avagy az eltűnt láda rejtélye

A Híreink Rovathoz...

Kreatív nyomozós kalandjátékra invitálunk mindenkit a Múzeum kiállítótereiben, miközben szükség lesz megfigyelőképességedre, logikádra, érzékszerveidre és ösztöneidre.

Kalandorlap és múzeumi térkép a kézben, és már indulhatunk is megoldani a majd 200 éves rejtélyt! Ha szereted az interaktív társas- vagy a nyomozós kalandjátékokat, a Duna Múzeumban a helyed osztálytársaiddal, barátaiddal, vagy akár a családoddal együtt!

A Duna Múzeum és a Játékkunyhó közösen fejlesztett kalandjátéka egészen 1838 tavaszáig utaztat vissza, hogy ott oldjátok meg együtt a rejtélyt, vajon ki lopta el a láda tartalmát. A játékban segítségetekre lesz egy titokzatos múzeumlakó állat is, csak a nyomát kell követnetek! Ajánljuk osztályoknak, családoknak, baráti társaságoknak.

Danubius Mysticus: ha ügyes vagy, a titok kiderül!

1838. március 13. Esztergom

Mi az ott? Valamit sodor a megáradt Duna vize! A sok faág és egyéb hordalék közül kitűnik egy furcsa tárgy. Ahogy közeledik a parthoz, egyre jobban látszik, ahogy egy faládikót dobál a sebesen áradó folyó. A fiatal legény, aki épp homokzsákokat pakol, egy hálót kerítve megpróbálja közelebb húzni a parthoz a ládát. Sikerült! A láda partot ért. Egyre többen gyűlnek a titokzatos tárgy köré. Vajon kié lehet? Vajon honnan érkezett? Vajon mit rejthet?

A ládát anélkül, hogy kinyitnák, elviszik a segélyosztó központba. Megvizsgálják, találnak-e rajta zárat, feliratot, bármit, ami utalhat a tulajdonosára. De nincs siker. Finoman felfeszítik a fedelét és a szalmabélés között megpillantanak egy szépséges tárgyat. Különösen értékes dísze lehetett tulajdonosa házának. Most itt van Esztergomban, az árvíz ide sodorta. Úgy döntenek, hogy a ládát bezárják egy múzeumi terembe. De jaj! Másnapra a ládának és a benne lévő tárgynak hűlt helye! Sürgés-forgás, kérdezgetés, nyomozás, ám a tettes kilétére nem derül fény.

1896. nyara, Budapest / Esztergom

Az eltűnt láda titka nem oldódott meg az elmúlt évtizedekben. Pedig még maga a briliáns londoni detektív, Sherlock Holmes, aki intelligenciájáról, megfigyelőképességéről és logikájáról ismert, sem tudta az ügyet felgöngyölíteni. Pedig a nyomozás költségeihez a budapesti ezredéves, millenniumi kiállítás szervezői, valamint a hazai folyószabályozás és ármentesítés szakemberei, azaz maguk az ármentesítő és belvízrendező társulatok is hozzájárultak. De a briliáns angol elme életében először kudarcot vall!

2017. Esztergom